Разом проти наркотиків!

Разом проти наркотиків!

Проблема наркотиків існує в нашому суспільстві не один рік. Наркотичні засоби – це речовини синтетичного або природного походження, що здатні впливати на центральну нервову систему і викликати стан особливого сп’яніння, а також наркотичну залежність. До наркотичних речовин відносяться наркотичні рослини та деякі лікарські засоби, що класифіковані як такі в відповідних міжнародних конвенціях або включені в офіційний перелік наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства України.

Наркоманія – захворювання, що характеризується зловживанням наркотичними речовинами і хворобливою пристрастю до них. При цьому захворюванні виникає стан, що змінює психіку і поведінку наркомана. Наркоманія обумовлює духовну та фізичну деградацію, губить інтелект нації. Вона здатна залишити народ без майбутнього. З наркотиками, наркоманією необхідно боротися.

Сьогодні наркозалежність в Україні – це дійсно одна з найважливіших і насущних проблем. За останні п’ять років спостерігається дуже помітне зростання кількості людей, які страждають від наркотичної залежності. Причому, вік наркоманів стабільно знижується, що змушує лікарів-наркологів «бити на сполох».

Одним з важливих чинників зростання наркоманії серед молоді є мода на наркотики і цікавість. Особлива небезпека виникає тоді, коли наркотик, прийнятий з цікавості або від нудьги, викликає приємні відчуття. В результаті у підлітка виникає бажання повторно випробувати ті ж почуття. Наслідком цього є психічна залежність від наркотику. Не зміцніла психіка підлітка також сприяє виникненню пристрасті до наркотиків і розвитку наркоманії серед молоді.

Ще однією з причин зростання наркоманії серед молоді часто є вплив групи однолітків, в якій панує наркоманський стиль життя. Причому в даному випадку наркоманія серед молоді стає приємною і легкою альтернативою школі і сім’ї, де справи часто йдуть не так гладко. Вживання наркотиків в молодіжних колах часто стає чимось на зразок спроби вважатися дорослою людиною. Ця причина є домінуючою в розвитку ранньої наркоманії.

Важливо пам’ятати, що успіх в боротьбі з поширенням наркоманії серед молоді залежить не тільки від лікарів, а й від усіх нас, від того, як ми ставимося до своїх дітей, до ровесників, до оточуючих, які життєві умови їм створюємо.

Завдання дорослих звернути особливу увагу на підлітків, не залишати їх без уваги. Необхідно частіше розмовляти з дитиною, вчити дітей справлятися з невдачами, стимулювати незалежність та самодовіру, допомагати організовувати дозвілля тощо.

Відсутність психологічних травм, доброзичливі, довірливі стосунки, розуміння між батьками і дітьми, значно знижують ризик захоплення дитини наркотичними речовинами.

Будьте уважні до своїх дітей, вникайте, хоч ненадовго, в їх проблеми, труднощі і вони будуть вам вдячні, і не підуть за порадою на вулицю до «авторитетного» дяді, а більше часу проводитимуть з вами.

Разом проти наркотиків!