ЗДОРОВА ДИТИНА – СЕКРЕТ У ЗДОРОВОМУ ХАРЧУВАННІ!

ЗДОРОВА ДИТИНА – СЕКРЕТ У ЗДОРОВОМУ ХАРЧУВАННІ!

В Україні підростає ціле покоління дітей, які через неправильне харчування мають серйозні проблеми зі здоров’ям. “Лише 20-30% українських дітей споживають достатню кількість продуктів здорового харчування: овочів, фруктів, цільних злаків, молочних продуктів. А приблизно кожна третя дитина споживає надмірну кількість солодощів та газованих напоїв”, – зазначив головний дієтолог Міністерства охорони здоров’я України Олег Швець.

Харчування дітей шкільного віку не можна вважати здоровим. Близько 1 млн дітей мають гастроентерологічні захворювання. “А додавши до цієї цифри інші небезпечні захворювання, такі як хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, злоякісні новоутворення – отримуємо цифру понад 2 млн дітей”, – стверджує дієтолог.  Якщо порівняти харчування українських дітей і закордонних європейських однолітків – здорових продуктів наші діти вживають набагато менше.
Дитячий гастроентеролог МОЗ України Олег Шадрін також відзначає негативні тенденції в українському суспільстві:”Навіть при такому виборі продуктів харчування, яке є зараз, не кожна мама і не кожен лікар знають, як правильно їх вживати”. Це стосується дітей різного віку:
Діти до 1 року. В Україні є негативна тенденція переходу на штучне вигодовування. Молоді мами забувають про те, що завдяки грудному молоку, дитина матиме вищі показники інтелекту в майбутньому. Доведено: такі діти майже не страждають ожирінням та менше хворіють.
Діти дошкільного та молодшого шкільного віку практично перестали вживати молочні продукти, а для дітей раннього віку — це основа раціону. Зараз середньостатистична українська дитина отримує 80—90 мл молочних продуктів щодня, замість потрібних 500 мл, – й тому, українські діти часто хворіють на гіпокальціємію. Ці процеси позначаються згодом і на дорослих, які страждають від хвороб, пов’язаних із нестачею кальцію.
Склянка молока на день зміцнює дитячий організм – у цьому переконалися й на практиці. У Харкові діє програма “Шкільне молоко”. Там у школах протягом року першокласникам давали склянку молока на день (а це близько 40% добової норми споживання кальцію для дитини). У результаті, – харківські діти почали менше хворіти, в них рідше загострювались хронічні хвороби, а показники і темпи росту покращилися. Подібні програми вже успішно діють у 80 країнах світу.
Ось декілька рекомендацій щодо здорового харчування дітей:під час кожного прийому їжі діти повинні з’їдати порцію овочів, фруктів, цільних злаків, молока та кисломолочних продуктів, споживати більше риби, і в той же час, якомога менше продуктів, в яких є сіль, цукор. Необхідно також виключити жирну їжу та уникати продуктів, що містятьтрансжири.